Z Prahy pod Brdy a zpět

akce BSC dne 4. – 8. 7. 2018

Fotogalerie

Každoroční akce BSC, kterou pořádáme vždy na červencové svátky. Připravili je Petra a Martin. Akce je rozdělena pro dvě skupiny, jedna se dopravuje auty a druhá je skupina vlaková, s tím že každá skupina má patřičně upravené trasy. Podrobnosti jsou uvedeny ve fotogalerii.

Vlaková skupina  se po příjezdu vlakem na hlavní pražské nádraží vydala přes střed Prahy směr Zbraslav. Vychutnávali jsme si průjezd Prahou, který už měl být brzo na kole zakázán. Už jsme několikrát viděli zákazy vjezdu cyklistů, kde i nadále docela volně jezdili řidiči aut. Naprosto nechápu smysl takovýchto opatření, když v celé Evropě se prosazuje trend naprosto opačný, kdy se lidé z aut vytlačují na kola a na chodníky a MHD. To může vymyslet opravdu jen ….   zdá se, že než se opravdu staneme Evropany, uteče ještě hodně vody. Vcelku pohodově jsme projeli po cyklostezkách podle Vltavy až do Rymaně u Mníšku pod Brdy, kde jsme byli ubytováni. 

Druhý den jsme se vydali na Hřebeny, malé pohoří přímo nad Mníškem pod Brdy, a to až do Pičína, a zpět přes Dobříš, s návštěvou zámku Strž.

Třetí den jsme vyjeli do Českého krasu. Jeli jsme na Karlštejn, pak k lomu Velká Amerika, dál do muzea těžby a zpracování vápence, pak do Svatého Jana pod Skalou, kláštera, údolím Berounky přes Liteň a zpět do Rymaní.

Čtvrtý den jsme podnikli cestu na Kocábu se starými osadami, přes Štěchovice a Smetanovu vyhlídku k Sázavě, po Posázavské stezce do Davle a pak zpět do Rymaně.

Pátý den nás čekala již jen cesta domů, čili do Prahy a na vlak. Jeli jsme podle Berounky, v Praze jsme si cestu zpestřili výjezdem na Petřín a Pražský hrad.

Jako obvykle super akce, velký dík Petře i Martinovi, kteří přípravě a zajištění akce museli dát opravdu hodně času a úsilí. Ale stálo to za to.