Chebsko -velká akce 2016

 BSC 1. – 6. července 2016
Fotogalerie               Velmi dobře připravená akce Martinem a Petrou.

Jarda

Tuto, nejzápadnější, část republiky jsme vybrali jako pokračování našeho dřívějšího postupného putování od Šumavy až po Český les. 

Celá akce byla rozložena do šesti dní:

1. den – Cesta vlakem z Brna, přes Prahu s výletem na kolech na památník na Vítkově, do Chebu a po ose do místa ubytování v Ostrohu v penzionu Seeberg u stejnojmenného hradu. Cestou jsme se zajeli podívat na bahenní sopku Soos se zastávkou ve Františkových lázních.

2. den – Z Ostrohu na Libá, hranice – Lesní kaple, pak směrem na Selb, ale před ním doprava na Langenau, pak Muhlbach, Wildenau, zpět k hranici, ale stále na německé straně, Neuhausen, k Mostu Evropy pod Mlýnským vrchem, nejzápadnější bod Evropy – trojstátí, po signálkách do Aše, kde jsme se naobědvali, pak na rozhlednu na vrchu Háj, směr Polná s odbočkou na význačný hraniční mezník z roku 1718. Pak přes Polnou a Táborskou zpět do Ostrohu.

3. den. Přes Pomezí a Hraničnou na Bismarckovu rozhlednu, do Německa přes Muchreuth do Kaple, poutního místa, kde jsme si kapli prohlédli, osvěžili se v přilehlé hospodě a pokračovali přes Schottenhof, zpět do česka, přes Krásnou Lípu a Hrozňatov a Maria Loreto, další církevní stavku k zatopenému mostu u Velké Všeboře. Dále do Chebu, kde jsme si opět prohlédli náměstí a okolní ulice s místní architekturou, kolem hradu na nádrž Skalka a dál na Komorní hůrku, která je bývalou sopkou, a pak zpět na Ostroh.

pole

4. den. Přes Polnou a Lipnou na Goethův vrch a skalky, které jsme důkladně prozkoumali, dál přes Výhledy, pramene Bílého Halštrova, přes Vernéřov, Dolní Paseky, Podhradí, kolem Studáneckého vrchu do Krásňan a do Německa na Bad Elsner, kde jsme se podívali na vřídlo, pak do Čech k Doubravě na oběd a zpět do Německa přes Gurth, Schimmel, Oberbrambach, Bad Brambach a Hohendorf, rozhlednu Kappelen-bergturm a do Čech na Házlov a do Ostrohu.

5. den. Přes Poustku a Vojtanov, přes hranice na Schonberg, Bad Brambach a zpět do čech na Plesnou, pak nahoru na Libeňské sedlo přes Horní Luby do Luby . Odtud přes Vackov a Lomničku, Velký Luh, do Skalné, na hrad Vildštejn, kde jsme se potkali s druhou, Martinovou, skupinou a chutně posvačili. Odtud do Františkových lázní s prohlídkou. Pak již jen zpět do Ostrohu.

6. závěrečný den. Cesta domů. Po ose přes Skalku do Chebu, opět malá prohlídka města, ale tentokrát za kouzelného dopoledního světla a pak již jen na vlak a přes Prahu domů. rybnik
Bylo to opravdu povedené putování. Kde to šlo, raději v terénu a po lesních a polních cestách. Až na drobný deštík. Před velkým deštěm jsme vždy všude prokličkovali. Měli jsme opravdu štěstí. Tento kraj je cyklistice velmi zaslíbený.