Orlické hory 2013

– 16 – 19. 5. 2013 – akce BSC

 

 

Fotogalerie

Tato akce je dalším pokračováním velmi úspěšných jarních akcí pořádaných Petrou a patří k nejúspěšnějším BSC. Směřuje, dle možností, k těm terénnějším a je to takové nejlepší cyklistické rozhýbání po uplynulé zimě.

Jako základna byla zvolena chalupa v Sedloňově. Odsud jsme vyráželi první den na hřeben Orlických hor až do Zdobnice a údolím zpět, druhý do Polska přes Duszniky na Stolovou horu a třetí den k Novému městu nad Metují. Na počasí jsme měli celkem štěstí, jen druhý den nám ráno pršelo, ale kolem desáté hodiny se počasí probralo a mohli jsme vyrazit. Naopak mlha při přejezdu hřebene do Polska byla velmi působivá. V Polsku již bylo počasí slušné, i když několikrát to vypadalo na déšť. A poslední den již bylo počasí přímo překrásné, takřka letní.

První den jsme si užívali především rozhledů z hlavního hřebene Orlických hor k nám i do Polska, druhý den jsme zase sledovali především zajímavosti v Polsku, jako národní parky a pak především útvar Stolové hory, kde jsme si vyběhli velké množství schodů a prošli jsme si celý plochý vrchol jako místní zajímavost se všemi vyhlídkami, úzkými průchody mezi skalami a malými jeskyňkami, kterými byl přístup na některé vyhlídky. Poslední den jsme si vyloženě užívali v překrásném počasí u Nového města nad Metují. Jeli jsme Peklem údolím Olešenky k Novému hradu přes Dobrošov s jeho pevnůstkami zpět do Pekla.

Pobyt v Orlických horách byl příjemný, dá se říci, že jsme jím byli přímo nadšeni. Petra zvládla svůj úkol na jedničku a opravdu si nemá co vyčítat (tím narážím na efektní necyklistické přírodní schody v lese v Polsku – bylo to působivé zpestření). Takové věci prostě k akci patří.

Už se těšíme na příští rok, co nás opět čeká.