Blanský les 2015

s BSC – 3. – 6. 7. 2015
krajina

podstromem

Fotogalerie

Další červencové  svátky, tentokrát v režii Petry a Martina. První a poslední den jsem pro přepravu z vlaku a na vlak využil Martinovu skupinu a jeho trasu a zbývající dva dny, to je druhý a třetí den jsem jel s Petrou, pro její terénnější trasy. Jet všechny čtyři dny po asfaltu
vtom horku, které panovalo, by bylo opravdu neúnosné.
Podrobnosti trasy, mapový podklad a profil trasy je uveden přímo ve fotogalerii.
 bor

První den naplánoval Martin pěknou trasu z Veselí nad Lužnicí do Chlumu, kde jsme měli zajištěné ubytování. Vedla přes Hlubokou a Dubné.

Druhý den, s Petrou, jsme jeli na Zlatou Korunu, přes Český Krumlov se zastávkou v Krumlovském pivovaru na oběd, přes Větřní, Slavkov, Šebenov, Hořice na Šumavě, do vojenského prostoru Boletice. Dále přes Polnou na Šumavě do Boletic, pak přes Chvalšiny zpět do Křemže a Chlumu.

Třetí den opět s Petrou klikatou, stinnou trasou na Kleť a pak zkrácenou trasou (kvůli vedru – 32 – 34 stupňů C) na Kuklov (zřícenina kláštera), Novou ves (koupání) a Holasovice přes Jankov a Křemži opět do Chlumu.

Čtvrtý den jsme nastoupili s Martinem cestu zpět na vlak do Českých Budějovic. Cestu jsme si ale trochu protáhli opět pěknou trasou přes Hlubokou s patřičným koupáním.

Svátky se nám, navzdory extrémnímu vedru velmi povedly. skup1
skup2