Blanensko pěšky

Fotogalerie

Akce BSC  dne 16. 2. 2020.

       Tento výlet připravila Ivana s Evou. Dlouho jsme již nikde nebyli a protože je tato zima taková podivná , byli jsme rádi,  alespoň této pěší procházce, takže jsme se nakonec sešli v docela slušném počtu.

     

Výlet jsme zahájili po cestě vlakem v Dolní Lhotě, kousek za Blanskem. Počasí nám přálo, bylo velmi příjemně. Prošli jsme Ráječkem kolem Rájeckého potoka do lesa a stoupali do kopce směrem k Lencovskému rybníku a dál na Kuničky. Cestou jsme si popovídali s koníkem a pokochali se rybníkem Rusalka.  V lese bylo velmi hezky, ale brzo jsme narazili na velké množství popadaných stromů, které zde zbyly po nedávné vichřici.  Zpočátku bylo přelézání stromů docela zajímavým zpestřením cesty, ale brzo jsme si uvědomili, že to takhle asi nepůjde.  Když už byla cesta naprosto neschůdná, uhnuli jsme na místní silničku. Po té jsme došli alespoň do Kuniček, kde jsme učinili ještě jeden pokus na dalším napojení červené turistické cesty, ale velmi brzy jsme zjistili, že je tu cesta ještě horší. Takže jsme museli změnit trasu a zbytek cesty do Rájce – Jestřebí jsme absolvovali po místních silničkách a cyklostezkách. Alespoň jsme byli odměněni pěknými výhledy do kraje.

    Na závěr jsme chvíli poseděli v Zámecké restauraci v Rájci – Jestřebí na dobré polévce, kafi a pivku a pak jsme již jen z nádraží odjeli vlakem domů.

   Výlet byl super, navzdory nepřízni okolností v podobě neprůchodného lesa.