Vídeň na kolech

s BSC,  dne 9. 6. 2018

Fotogalerie

Nápad projet Vídeň na kolech tady již byl delší dobu a proto jej Martin připravil. Jen jsme jako prostředek pro přesun využili tentokrát celkem vyjímečně aut, vzhledem k opravdu vysokému jízdnému za přepravu osoby a kola vlakem.

Celá trasa je vyznačena ve fotogalerii, vzhledem k německým názvům se k ní zde nebudu příliš vyjadřovat. Martin ji vybral tak, abychom projeli alespoň podstatnou část Vídně, abychom si vyzkoušeli jak jízdu po velmi dobrých cyklostezkách s dobrým značením (i světly), uličkami starého města i po novějších silnicích. Vyzkoušeli jsme i kapku normálního silničního provozu. Byli jsme na nejvyšším vrcholku Vídně s rozhledovým místem, jezdili jsme po rovinách kolem Dunaje. Ochutnali jsme pravý Vídeňský řízek, viděli jsme Prátr.

Jízda dopadla dle očekávání. Setkali jsme se s mnohem slušnějším chováním řidičů i chodců, dá se říct, že celou cestu nedošlo k žádné kolizní situaci, na což tedy u nás opravdu nejsme zvyklí. Je vidět, že naše řidiče čeká ještě dlouhá cesta do Evropy. Tedy, pokud se mezitím nevybijí. A k vidění toho bylo opravdu dost. Opět se potvrdilo, že na poznávání je bycikl jeden z nejvhodnějších prostředků. I počasí nám nakonec přálo, navzdory poplašným předpovědím.