Miroslavskem a Krumlovským lesem na kolech

Akce BSC dne 1. června 2019

Fotogalerie

Květy na poli.

 

Akce pořádaná Martinem do míst, kde jsme už tak trochu byli, ale méně známými částmi.

Vyrazili jsme vlakem do Hrušovan – Šanova, kde jsme naše malé putování začali. Bylo krásné počasí. Jako první zastávku jsme si zvolili Emin zámeček, kde se kdysi zdržoval i Alfons Mucha. Teď jsou tam postižení lidé. Pak jsme pokračovali po polních cestách dál. Užívali jsme si cestu příjemnou krajinou. Jeli jsme přes Božice a Velké Křídlovice do Lechovic, kde jsme velmi chutně poobědvali.

Restaurace v Lechovicích…..
Emin zámeček na trase.

Pak jsme pokračovali naučnou stezkou mezi rozkvetlými poli a voňavými háji a vinohrady do Miroslavi. Dál do Miroslavské Knínice, Lesonice až k hranicím Krumlovské obory. Zde jsme zdolali oplocení s chatrným žebříkem, který nám při přepravě kol dal docela zabrat. Krumlovskou oboru jsme projezdili křížem krážem, ale nikde jsme žádnou zvěř neobjevili. Byla opravdu dobře schovaná. Jako by tušila, že je hledáme. Takže nakonec jsme na jiném místě , opět přes oplocení, oboru opustili a již krátkou jízdou se dopravili přes Novou Bránici do Moravské Bránice, kde jsme si dopřáli krátký odpočinek a vyrazili vlakem domů.

Vstup do Krumlovské obory.

S výletem jsme byli velmi spokojeni. Celá cesta byla dokonale provoněná akáty, černým bezem a všelikými bylinami. To už jsem opravdu dlouho nezažil.