Litenčickou vrchovinou s BSC dne 9. 5. 2020

Fotogalerie

             Druhý (teprve) cyklovýlet v tomto roce, který opět pořádal Martin. Doba Coronavirová je taková.  Jsme rádi, že alespoň takto se můžeme výletu zúčastnit.

            Výlet jsme zahájili v Nesovicích po výstupu z vlaku. Vydali jsme se rovnou k prvnímu zámku, a to do Nových zámků v Nesovicích. Zde byla ale zavřená brána a tak jsme se po krátkém zevlování vydali dál, k  druhému zámečku, Komorov, nedaleko odsud. Je to jenom takový malý, zchátralý zámek za staženou závorou mimo cestu. Odsud jsme pokračovali dál k  větrnému mlýnu nad Chvalkovicemi. Zde jsme se kochali překrásným výhledem do kraje a trochu posvačili. Taky jsme zde telefonicky všichni poblahopřáli k narozeninám Járovi, který se ze zdravotních důvodů našeho výletu nemohl zúčastnit.

            Odsud jsme pokračovali dál, k lesu, kde byla odpočívka s překrásným výhledem do kraje. Pak jsme jeli dlouho přes les, značně kůrovcem poškozeným,  až k hradišti v lese nad Orlovicemi. Z hradiště ale byl k zhlédnutí jen příkopy rozrytý vršek v lese. Pak jsme pokračovali k pěknému výhledu pod kostelíkem nad Orlovicemi a pak dál k památnému stromu. Pak již po krátké jízdě jen svačina v loukách. A pak zpátky do lesa, tentokrát již zdravého, vzrostlého a do delší jízdě jsme dorazili do Morkovic, kde jsme se zastavili u dalšího zámku a pak v pohostinství na náměstí, kde jsme se u venkovních stolů konečně vydatně osvěžili. Po řádném odpočinku jsme najeli na novou cyklostezku po tělese bývalé železnice, po níž jsme ujeli poslední kilometry do Nezamyslic, kde jsme po krátkém osvěžení jízdu ukončili.

          Opět povedená jízda. Jen víc takových.