Vysočinou na běžkách s BSC 2017

Akce ze dne 21. 1. 2017

Fotogalerie

Výlet, pořádaný Martinem. Sešli jsme se v hojném počtu čtyř lidí, neboť ostatní zřejmě zaskočily déletrvající mrazy. Ale byli jsme odměněni nádherným počasím, jaké už dlouho nepamatujeme. Však také má co napravovat. Tolik zim bez sněhu nikdo nepamatuje. 

Na Vysočinu jsme se dopravili vlakem, naším oblíbeným Pernštejnem. Očekávali jsme davy lidí, ale nebylo to zdaleka tak zlé. Mnoho lidí nebylo ani ve vlaku, ani ve stopě. Hned za SKI hotelem jsme nastoupili do stopy a nestačili se divit. Bylo zde až 6 strojových, perfektních stop.  A hned u Vlachovic jsme si připadali jak na horách. Slunce do nás pražilo, oslňovalo a vůbec nebyla nějaká zima. Běželi jsme směr Fryšava, zde jsme se ale vyhnuli Fryšavskému ledovci, abychom si zkrátili trochu cestu, měli jsme naplánováno celkem dost kilometrů. Díky tomu jsme ale vjeli do jednoduché stopy do míst, kde sníh byl ještě skoro nedotčen a krajina poskytovala neskutečné pohledy. Však je to v galerii vidět. Po najetí, u Fryšavy, zpět do strojové stopy jsme trochu posvačili a vydali se stopou směřující k Samotínu.

Všude jme měli pěkné pohledy, ale asi nejhezčí bylo okolí Samotína. Celé údolí až k Blatinám je překrásné. Takový malý skanzen. Taky jsme se dosyta kochali. Od Samotína jsme jeli kolem Krátké a dolů na Kadov. V Kadově jsme se osvěžili a vzhledem k již pokročilému času jsme pospíchali přes Tři studně zpět na vlakovou zastávku v Novém Městě na Moravě. Sem jsme přiběhli už po tmě. Výlet jsme uzavřeli popíjením horkého čaje v nádražní restauraci.

Tak, tenhle výlet stál opravdu za to!!