Vysočina na běžkách 2013

 – BSC – dne 20. 1. 2013

fotogalerie

    Tohoto dne jsme se zůčastnili výletu na běžkách, na který nás pozval Martin. Uskutečnil se v oblasti Žďárských vrchů na Novoměstsku, vzhledem k nedostatku sněhu v ostatních oblastech. Zpočátku se kalkulovalo s výletem do oblasti Olešnice. Nejdříve jsme měli velké pochybnosti, neboť ještě cestou vlakem jsme viděli, že sněhu opravdu moc není.

    Po příjezdu do Zastávky Nové Město na Moravě bylo ale jasné, že přeci jen stav sněhu umožňuje možnost alespoň trochu slušného běhu. Takže jsme si připnuli běžky a vyrazili. Dle předběžných informací jsme věděli, že sněhové možnosti jsou v lesnatých úsecích omezené. Proto jsme upřednostnili pláně a vyrazili směrem přes sportovní areál na Sklenné. Cestou jsme se doslova prodírali mlhou, místy byla viditelnost minimální. Ale sněhové podmínky nakonec umožňovaly docela slušný běh.

    Běželi jsme směrem na Sklenné, cestou jsme se podívali na závod psích spřežení. Pak jsme jeli na Fryšavu pod Žákovou horou a pak jsme to otočili na Tři studně, kde jsme si našli malou rastauraci na Osadě Yukon kde jsme si dali polévku a pití. Po malém odpočinku jsme pokračovali zpět, směrem na sportovní areál a zpět na zastávku v Novém Městě. Tentokrát již lesními úseky. Ale kupodivu až na menší množství kamenů ve sněhu byla cesta celkem sjízdná.

  S výletem jsme byli moc spokojeni, vzhledem k bídným sněhovým podmínkám v tomto roce to bylo velice dobré.