Ramzová – Paprsek na běžkách 2017

Akce Brněnského spolku cyklistiky dne 11. února 2017               Fotogalerie

Po hřebeni

      Na tuto akci nás opět pozval Martin. S ohledem na nepříznivou sněhovou situaci ve většině dostupných lokalit zvolil již osvědčenou trasu v Rychlebských horách z Ramzové na Paprsek přes horu Smrk, jen vylepšenou ještě o malý okruh kolem Palaše, za chatou. Využili jsme k tomu velice přívětivý, vytopený přímý vlak, který nás zavezl až na místo. A kupodivu byl poloprázdný.

Na vrcholku pod přístřeškem

    Nutno dodat, že se nespletl. Nástup byl sice po mírně zledovatělé cestě kolem Petříkova, ale už ve výšce kolem 1.000 m.n.m. byl sníh docela vyhovující, jakož i po celou cestu, až k vesnici Petříkov, kudy jsme se vraceli. Celý hřeben, kudy vede státní hranice, od vrcholku Smrk, kolem Travné hory, až po Ramzovou byl naprosto kouzelný. Stromy olepené sněhem, na běhání vytvořená stopa. Opravdu dobré. Jen trochu toho ledového větříčku bylo, ale to už na tato místa patří. Člověk opravdu nevěděl co dřív, jestli si dobře zaběhat, nebo zafotit.  Asi za polovinou cesty nás čekala chata Paprsek s již osvědčeným občerstvením v podobě pití, polévek a borůvkových knedlíků. A dokonce tam nebyl ani tak ukrutný nával, jaký je zde obvyklý.

Před Paprskem

     Po vydatném občerstvení jsme se již vydali na zpáteční cestu, která vede místní běžkodálnicí s krásnými výhledy na Liščí horu, Ostružník, Klín a další, až téměř k Petříkovu, kde jsme raději zvolili pěší cestu přes vesnici, než po zledovatělé cestě lesem.

   A pak nás již čekala opět vesnice Ramzová, pomezí Rychlebských hor a Jeseníků, kde jsme již při dalším občerstvení vyčkali příjezdu vlaku domů.

U Trnové hory

   Výlet byl super. Nikdo z nás to nečekal, vzhledem k špatnému stavu sněhu v ostatních lokalitách.