Hády na běžkách 2. 2. 2017

Jak si krásně zaběhat na běžkách i kolem Brna. 

Velká Klajdovka – Šumbera – Spálenisko u Kanického kopce a zpět až pod Hády k Maloměřicím.
Dobré počasí

Fotogalerie    Dnes jen malým kompaktem.

Konečně napadl asi po pěti letech sníh a tak si to musíme řádně užít. Nejdříve, už asi čtrnáct dní, jsme chodili běhat na pole u Velké Klajdovky na Kopaniny, kde jsme si vytvořili docela slušné tréningové stopy a teď konečně napadlo dostatek sněhu i do lesa. Máme tu krásné terény, jen kdyby ten sníh byl častěji.

Zdejší polesí je plné křivolakých stezek a steziček, tak by nebyl problém nabě

Směrem k Bílovicím

hat i mnohem více kilometrů. Tahle trasa je ale asi nejhezčí. Však okolí Šumbery je legendární, psaly se o něm básničky. A mohu potvrdit, že i na běžkách jsem prožíval krásné prožitky. Stačilo zabočit na méně frekventované cestičky. I na Spáleništi je moc pěkně a stejně tak i celá cesta nad Velkými Bílovicemi. Jen je velká škoda, že tady kolem Brna se najde tolik lidí, kteří naprosto záměrně ničí lyžařské stopy, které si běžci tak pracně vytvoří. Je až k pláči, když člověk vidí dva až tři metry širokou cestu a pouze jediné pěší stopy, které pečlivě rozšlapávají lyžařskou stopu a ani centimetr z ní neuhnou. A nebo nová cyklotrasa pod Hády nad

Bílou stopou

Maloměřicemi a Velkými Bílovicemi, kde jsou z obou stran závory, a utomobilista se na ni přesto dostane a pečlivě ji musí celou projet, aby si zajezdil, protože jiný smysl toto počínání nemá a při tom co nejvíc poničil prvotřídní lyžařskou stopu. A zvlášť v nejužších místech asi nacvičoval rozjezdy, takže v těch místech tu cestu rozvalchoval opravdu jako to prase. Co se dá dělat, ale škodolibí a zlí lidé se prostě najdou všude.

Ale přesto to poježdění stálo za to. Chtěl jsem jen ukázat, že i zde, těsně u Brna, lze zažít krásnou přírodu, i když si toho hodně lidí neváží. Ale tím spíš.