Boskovicko na běžkách – Suchý

 

– akce BSC – 21. 2. 2009        Fotogalerie

Tak se nám podařilo po dlouhé době vyrazit opět na běžky. Jára zjistil, že na Boskovicku vzniká konkurenční prostředí Novoměstsku – velmi slušný systém lyžařských běžeckých stop a celkem bez námahy nás přemluvil k návštěvě a vyzkoušení těchto stop. A měl pravdu.

Byli jsme docela překvapeni. Stopy, na to, že opravdová zima vlastně teprve začala, byly docela slušné, většinou projeté. A prostředí tu bylo velmi pěkné. Sice jsme místy trochu bloudili, stopa byla na jednom místě slepá, ale díky tomu jsme se mohli opravdu luxusně pokochat krásnými pohledy. Z hlavní cesty bychom je opravdu neviděli.

Slušným překvapením byla i hospoda v Kořenci. Jen trochu rozvláčná. Dobře jsme tu pojedli, ale byli jsme přitom jak na trní, všechno tu moc dlouho trvalo. Prostě se tu nespěchalo. Přeci jenom byla škoda tak krásný den strávit v hospodě.

I zpáteční cesta byla příjemná. Prostě, byl to dnes takový velmi příjemný, nenáročný den. Už jsme jej po té dlouhé, tmavé zimě opravdu potřebovali.

Naše trasa – ze Suchého ke Skalám, Skalky, Pavlov, přes Pavlovské mokřady do Kořence, kolem větrného mlýna nahoru na Benešov, a pak zase zpět na Suchý.