(Nejen) za betlémy do Předklášteří

akce BSC dne 22.12.2012

 

 

 

 

 

fotogalerie

     Na pozvání Petry jsme se v tomto zamlženém předvánočním čase zůčastnili výletu do lesů v okolí Tišnova a prohlídky výstavy betlémů v Předklášteří u Tišnova.

     Z vlaku jsme vystoupili na zastávce Hradčany před Tišnovem a odtud jsme vyrazili přes okraj Tišnova nahoru k rozhledně Klucanina. Místy byly ještě zbytky sněhu, ale šlo se nám velice pěkně. Cestou jsme se zastavili u památníčku Prosby lesa a pak jsme vylezli na vlastní rozhlednu. Vypadalo to, že vzhledem k zamženému obzoru toho z rozhledny moc neuvidíme, ale k našemu překvapení nebyl výhled tak zlý. Cestou jsme několikrát ochutnali výtečný svařáček, který byl k dispozici. Z rozhledny jsme sešli dolů do Tišnova, kde jsme prošli kolem nemocnice, přes náměstí kolem radnice a znovu do kopce na Předklášteří na vyhlídku Květnice a Velkou skálu, kde jsme se cestou kochali pěknými výhledy na Tišnov. Na Velké skále jsme posvačili a pak pokračovali do údolí Besénku, kde jsme pokračovali až na obecní úřad do Předklášeří, kde probíhá výstava betlémů, což jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít.

   Výstava byla velice pěkná, byly zde ukázány betlémy jaké jsme si jen mohli představit. Byly zde betlémy z lipového i olivového dřeva, keramické i háčkované ze šustí apod.

Po důkladné prohlídce jsme si ještě prohlédli známý vstupní portál kláštera Porta coelli a pak se již vydali na malou modrou vyhlídkovou trasu z Předklášteří do kopce na Nelepčí a pak zase dolů do Tišnova na vlakové nádraží.

Dá se říct, velmi vydařený výlet. V tento předvánoční čas jsme potřebovali trochu protáhnout tělo a nadýchat se čaistého vzduchu.