Malé Karpaty 2008

– pěší výlet BSC    Fotogalerie

Dne 5. dubna 2008 jsme vyrazili na výlet do Malých Karpat, do oblasti Vápenné u Plaveckého hradu. Trefili jsme se akorát do rašení jara. Když jsme vycházeli z Plaveckého podhradí jen místy vyrážela čerstvá zeleň, ale když jsme scházeli z hlavního hřebene, tak v lese i na loukách již všude bujně rostla časná vegetace.

Po výstupu na Vápennou jsme se pokochali pohledem na právě vykvetlé sněženky, pak si vylezli na rozhlednu Roštún. Odevšad byly nádherné pohledy do kraje umocněné velmi pěkným počasím. Prošli jsme celý hřeben a všude se kochali nepřeberným množstvím pohledů do kraje, na samotný hřeben, bizardně zkroucené stromy a keře a právě rozkvétající rostliny. Skutečně, bylo se na co dívat. Bylo to přesně to, co člověk po temné zimě potřebuje. Lepší potěchu duše už nemůže najít.

Pak jsme sešli z hřebene dolů a šli pásy rozkvetlých kytek k Plaveckému hradu. Plavecký hrad už byl jen takový bonbónek – jeden pohled hezčí než druhý. A pak jen sešup dolů do údolí, zpestřený setkáním se stádem ovcí s malými ovečkami.

Výlet se vydařil, byli jsme všichni spokojeni.