Za rybníky Vysočiny 2013

– akce BSC – 28. 7. 2013

Fotogalerie

Vedra, v současné době, si volala po ochlazení a tak jsme se, pod vedením Petry a Martina, vydali na kolech na Vysočinu za koupáním. V okolí Brna byly hlášeny čtyřicítky a zde na Vysočině jsme přeci jen očekávali teplotu výrazně nižší.

Cesta vlakem do Žďáru nad Sázavou proběhla vcelku pohodově, vlak byl poloprázdný a ještě ani zdaleka ne rozpálený a tak ještě svěží jsme vyrazili po ukázkových asfaltových cyklostezkách ze Žďáru směrem na Velké Dářko, kde jsme plánovali první zastavení. Konstatovali jsme, že cyklotrasy tu mají na velmi dobré úrovni, i když v některých místech na nich ještě pracují a jsou zde objížďky.

Zastavení na Velkém Dářku bylo suprové. Poloprázdno, neuvěřitelně chladná voda, po ruce slušné občerst
vení s neuvěřitelným množstvím nealko pití. Jen nealkopiva měli tři druhy, z toho dva druhy čepované. Neuvěřitelné. A za „normální“ ceny. Po velmi příjemném vykoupání jsme pokračovali na Tři studně. Cestou si užívali krásné přírody, dokonce jsme užili i stezky, po kterých se normálně běhá v zimě na běžkách a tak jsme se nemohli divit, že jsme na jednou místě museli i s koly skákat přes potok. Ale odměnili jsme se dalším koupáním v rybníku Sykovec, které už ale bylo trochu překotné, abychom měli dostatek času na oběd. Ale voda zde již tolik chladná nebyla, tak nás to ani tolik nemrzelo.

Po krátkém vykoupání jsme vyjeli na kopec nad rybník do penzionu U Pavlů, kde jme se královsky naobědvali. Jen čas se zde trochu zastavil. Ale zase jako omluvenku za čekání jsme zde obdrželi sladký štrůdl.

Následovala opět cesta parádním, voňavým lesem do Zubří, k poslednímu rybníku, kde jsme se chtěli ochladit. To jsme si už ale řádně vychutnali. Koupání bylo parádní, tak až po důkladném vyráchání jsme naši cestu dokončili na zastávce Olešná na Moravě.

Celá cesta byla pojata jako vyloženě pohodová v tropických vedrech, které v současné době všude panovaly. Je cesta vlakem do Brna byla již trochu uhřátá. Ale dalo se to vydržet.

Výlet byl perfektní, suprově se vydařil.