Šluknovsko 2023 – velká akce BSC 5 – 9. 7. 2023

Fotogalerie

      Opět pravidelná velká, letní akce Brněnského spolku cyklistiky. Tentokrát do oblasti Šluknovska. Jako vždy akci připravil Martin s Petrou. A jako vždy ji připravili dobře. Čekaly nás tři dny ježdění po severozápadním výběžku Česka a východní části Německa. 

      První den jsme vyrazili z Mikulášovic, kde jsme byli ubytovaní, do Německa na velmi pěknou rozhlednu Weifberg se suprovými rozhledy do kraje. Pak částí Německa hlubokými lesy až po naše území, kde jsme projížděli hodně zničenými lesy kůrovcem. Dokonce jedno údolí bylo v určitých časech uzavřené z důvodu těžby a zvýšeného nebezpečí od padajících stromů. Všude byla spousta typických staveb, hlavně dřevěných, pro tuto oblast.

    Dál jsme jeli přes Rumburk a Šluknov a zpět do Mikulášovic.

     Druhý den jsme z Mikulášovic vyrazili do Velkého Šenova, Šenova a přes Sprévu do Německa. Kolem Oppachu, přes Beiersdorf, dál při kraji lesů až na rozhlednu Bieleboh, kde jsme chutně poobědvali. Dál jsme jeli lesy kolem Waldsiedlungu, pak dlouho dalšími lesy na rozhlednu Kalbersteine, a zase dlouho dalšími lesy k řece Sprévě. Pak kolem nádrže Srausee Sohland a obce Scheidenbach a Sohland an der Spree a Neudorf. Pak přes hranice do Čech a směr obec Lipová. Zde stojí za zmínku zámek Lipová, který se opravuje. Je zde pěkný zámecký rybník. A pak, kolem Liščího potoka přes Vilémov směr Mikulášovice.

     Třetí den se již projevily následky mého dřívějšího onemocnění Covidem a proto jsem již jen absolvoval sám menší pěší tůru na kopec s rozhlednou Tanečnice nad Mikulášovicemi. Velmi pěkná procházka s překrásným rozhledem z rozhledny. A cestou samozřejmě velká malinová pastva  a na zpáteční cestě malé bloudění po úplně změněném terénu těžbou lesa, kde cesty úplně zanikaly, a objevovaly se nové, ještě v mapě nevyznačené. I to bylo zajímavé. 

   Ostatní tento den podnikli, dle jejich slov, velmi pěknou cestu na nejsevernější výběžek Česka a na hrad do Německa. 

     A další den byla již jen cesta vlakem zpět do Brna. 

     Další supr putování.