Další akce Jarka a Petry. Tentokrát zase za hlaváčky, kosatci a pod. ale úplně jinam, než jsme zvyklí.
Lokalita, kam jsme se vydali, jsou Větrníky u Slavkova. Sraz jsme měli na Kopaninách, odsud jsme se vydali kolem Kalečníku a Červeného vrchu do Olšan, kde jsme si dali Na farmě dobrý oběd.
Odsud jsme jeli přes Habrovany do Komořan a přes Podbřežice, do Lysic. Tam jsme
obdivovali místní lidové stavby, dost svérázné a pak pokračovali přes Letonice na Větrníky, které byly obsypané, překvapivě, na nynější sucho, převážně hlaváčky, ale i něco kosatci. Zde jsme si odpočinuli a opravdu se vydatně pokochali květy. Samozřejmě jsme se zde i fotograficky vyřádili.
Pak jsme se již jen pomalu přesunuli do Slavkova, a odsud vlakem domů.
