Procházka Telčí a Roštejnem

Fotogalerie 

     Procházka Telčí a prohlídka hradu Roštejn dne 5. 9. 2021.

       Využil jsem pozvání bratra, se kterým jsem se už hodně dlouho neviděl a navštívil město Telč a následně hrad Roštejn. Na zámek i náměstí v Telči jsem již dlouho zvědavý, a na hradě Roštejn jsem byl na cyklovýletě před rokem, ale byl zrovna nepřístupný, takže z prohlídky sešlo.

       Toho dne bylo velmi hezké počasí, příjemně teplo, prostě vydařené babí léto. Procházka po náměstí byla příjemná, lidí tam mnoho nebylo, takže jsme si mohli jednotlivé domy v klidu prohlédnout a pokochat se atmosférou místa. Město vzniklo ve 14. století a mělo skutečně bohatou historii. Vyhořelo, trpělo za třicetileté války. Historické jádro patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a bylo zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví Unesco. Zvlášť je zajímavý i telčský zámek, klenot renesanční architektury. Jen v době naší návštěvy byl částečně opravován a některé jeho části nebyly přístupné. Samozřejmě jsme využili možnost prohlídky a byli jsme příjemně překvapeni upozorněním průvodce, že zde můžeme volně fotografovat, jen nemůžeme používat blesk. A to jsem samozřejmě využil a celou prohlídku si nafotografoval. Vše je v příloze. 

   Po prohlídce Telče jsme se přemístili na hrad Roštejn. Stále za nádherného počasí. I zde jsme absolvovali prohlídku a i zde jsme průvodcem byli upozorněni na možnost fotografování bez použití blesku. I tady jsem nabídku plně využil.

     Prohlídka obou míst byla velmi zajímavá a příjemná a rád foto zveřejňuji s představou, že někoho moje fotografie inspirují. Prohlídka opravdu stojí za to.