Procházka historickým centrem Znojma s prohlídkou Muzea motorismu.

Fotogalerie

       Procházka dne 28. 9. 2021 na pozvání do Znojma, za krásného počasí babího léta, s cílem prohlídky historického centra, a to náměstí s radnicí a jeho okolí, a hradu a pak dolů k řece Dyji do Muzea motorismu, které by se mělo jmenovat spíše Muzeem dopravy, neboť obsahuje nejen motorová vozidla.

       Z autobusového nádraží jsem šel k Městskému divadlu a kolem soudu na náměstí s radnicí. To jsem si celé prohlédl a šel směrem nahoru k hradu, kde jsme se podívali na rotundu, která ale bohužel toho dne nebyla přístupná. Zato se kolem ní nacházelo spoustu výhledů na město, Dyji i hrad. I ten jsme si prohlédli, ale tam se, bohužel nedalo fotografovat. Trochu jsme se pomotali uličkami kolem hradu a pak, opět kolem hradu, jsme šli dolů k Dyji na prohlídku Muzea motorismu. Cestou jsme si ale ještě prohlédli místního ďábelkého cyklisty, jak na starém arabu sjíždí ze skály. 🙂 .

        Dá se říci, že prohlídka Muzea motorismu opravdu stála za to. Je zde soustředěna příkladná sbírka všelijakých samohybů slušného časového rozpětí. Naleznete zde stíhačku i lokomotivu, různé bycikly i motocykly, trojkolky, dieselovy motory, traktory, parní stroje i benzínová čerpadla, kočárky. Je toho tu opravdu hodně a to v dost svérázném pojetí, které má za cíl co nejvíc přiblížit dobu, kdy se uvedené prostředky používaly. 

    Byl to hodně slušný zážitek, rozhodně víc, než jsem očekával.