Pálava 2021 – rozloučení s Járou

Fotogalerie veřejná

 

Fotogalerie pro členy klubu

      Dne 8. 5. 2021 jsme podnikli výlet na Pálavu, který připravil a zorganizoval Martin, jako rozloučení s nedávno zesnulým Járou. Járu jsme znali jako kamaráda, který miloval Pálavu a pokud s ním uspořádáme rozlučku, tak ji chce právě zde.

 

    Procházku jsme zahájili, po vystoupení z autobusu, v Dolních Věstonicích. Je to ideální nástup na Pálavu od Novomlýnských nádrží. Vystoupali jsme mezi vinohrady s krásnými výhledy na nádrže, na zříceninu Děviček, kde jsme si dlouho vychutnávali perfektní rozhledy na všechny strany. Je zde naprosto dokonalý pohled na Pavlov, nádrže, ale i dál do krajiny. Až jsme se pohledů dostatečně nabažili, pokračovali jsme dál na vrch Děvín s vysílačem, a dolů do Soutěsky. Celou cestu je u pěšiny řada výhledů, končících výhledem na Klentnici. Všechny jsme samozřejmě řádně využili.

 

 

 Kousek před rozcestím v Soutěsce jsme chvíli poseděli a zavzpomínali na Járu, koukli na hlaváčky, a  pokračovali dál přes Klentnici směrem na Mikulov. Cestou jsme se zastavili na ideálním kopci pro paraglaidisty, kde jsme mohli sledovat jejich lety a pokusy o start. Bohužel jen pokusy, kvůli větrným podmínkám, které se změnili chvíli po tom, co jsme odešli. Pak jsme již jen sešli dolů z kopce a rovnou do Mikulova, kde jsme výlet ukončili.

 

 Zdařilý výlet, perfektní počasí.