Otevřené sklepy Mikulčice dne 27. 8. 2022

Fotogalerie

   

    Další navštívené Otevřené sklepy v Mikulčicích. Akce byla dostatečně prezentována především na Facebooku. Lístky bylo možno koupit v předprodeji, což je asi nejvýhodnější varianta. 

          Tradičně velmi povedená akce. Vše bylo výtečné, vínko i laskominy.

Navíc nás přitahovalo podívat se, jak se místní obyvatelé vypořádali s následky vichřice před rokem a tímto jim také co nejvíce pomoci vlastní útratou k odstranění následků této pohromy. Určitě jim velmi pomohla účinná materiální i finanční pomoc z celé republiky, ale určitě nejlepší je pomoc zakoupením jejich výpěstků, která je pro tyto lidi pomocí nejčestnější, na kterou mohou být opravdu hrdi, protože si ji sami vydobyli svou poctivou prací. A co si zakrývat, vínko zde mají skvělé. 🙂 . Ještě se zde pár domů s provizorní střechou najde, ale už to vypadá úplně jinak, než po vichřici.

     

 Bylo zde moc hezky, nabídka vín byla široká a velmi kvalitní. Hodně vinařů, hlavně těch menších se zaměřuje na bioprodukci, a bylo to opravdu zajímavé, tyto vína ochutnávat. Ona to není žádná legrace, pěstovat víno bez chemie, opravdu přírodně. Samozřejmě chuť těchto vín měla svůj osobitý charakter který nemusí každému vyhovovat, ale byl rozhodně velmi zajímavý.

      Sklepy jsou rozděleny do tří částí, mezi kterými nás dopravovalo koňské spřežení, což už se jen tak nevidí. Je vidět, že ten určitý návrat k přírodě zde myslí opravdu vážně. 

   

Hodně potěšitelné bylo, že mezi některými sklepy byl opravdu rozdíl a chuťová nabídka byla velmi pestrá. Rovněž toho na zakousnutí bylo rovněž dostatek.

      A k dovršení všeho byla pojízdná cimbálka, které jezdila stále s námi, což jsem tedy ještě opravdu neviděl. Takže celkový zážitek byl opravdu impozantní. A stejně jsou ty naše lidové písničky nejlepší!!! 🙂

     Dá se říci, že akce se opravdu povedla a všichni byli spokojení.