Mohyla na Bradle a hrad Branč s BSC dne 5. 6. 2022

Fotogalerie

    Pokračování cyklistického putování  z doby před Covidové, kdy jsme zde dne 8. 5. 2018  putovali Za Karpatskými hrady. Uloženo v této galerii. Tehdy jsme hned plánovali pokračování, ale doba Covidová nám v tom zabránila.

     I pokračování připravil Martin. Cesta proběhla za krásného počasí, jak je i na fotografiích vidět. Jelo se velmi dobře, jen já jsem chytl nějakou chorobu, a tak jsem se musel na Bradle od hlavní skupiny oddělit a pokračovat dál sám. Jel jsem ale tou stejnou trasou, jako ostatní.  Mě ale čas netlačil, zatímco ostatní nějak spěchali, takže jsem celkem v klidu (i když trochu ztrápeně) trasu dojel.

     Celou cestu byly krásné rozhledy do krajiny. Myjavsko je na pokoukání skvělé. Jako zajímavost byl na Bradle památník – mohyla Milana Rastislava Štefánika. Na jedné fotografii v galerii je na pamětní desce popsána kompletní historie tohoto místa a všeho, co s ním souvisí. Tady už jsme i začali potkávat cyklisty na horských kolech. Památník je na pěkném kopci, ale sjezdík z něj je famózní. Pak následovala velmi pěkná a zajímavá Žriedlová dolina, kde jsme se vrátili jakoby mnoho let zpět.  A pak dalšími dolinami, kolem říčky Myjavy, a nahoru, k hradu Branč. Rovněž velmi pěkné místo. Krajina je tu všude velmi příjemná. A pak již jen hezkou krajinou nahoru a dolů, až do Vrbovce a pak na železniční stanici Vrbovce, odkud jsme měli naplánovánu cestou domů.

      Cesta byla hezká, lidé příjemní, ať, když jsem potřeboval doplnit pitnou vodu, neboť restaurační zařízení jsem cestou nikde neviděl, tak na stanici Vrbovce, kde jsem asi vypadal hrozně, neboť mi místní výpravčí hned sám nabídl a udělal velké kafe. I jsme pěkně pokecali.