Dívčí hrad se Senior pasem 28. 4. 2026

Odkaz na Fotogalerie

       Výlet pořádaný Senior pasem. 

      O výletě jsme se dozvěděli na Facebooku a taky jsme se zde přihlásili. 

      Sraz jsme měli na hlavním nádraží v Brně, a po cestě vlakem jsme v Pouzdřanech jsme pokračovali autobusem do Horních Věstonic. Odsud jsme vyrazili nahoru do kopců naučnou stezkou Děvín, do národní přírodní rezervace Děvín-Kotel-Soutěska, do Soutěsky a pak dál,  na Dívčí hrad. Cestou jsme se zastavovali na každém vhodném místě a kochali se výhledy.  Stejně tak u tabulí, kde jsme se dozvěděli místní zajímavosti.   Trochu jsme se zastavili Pod Martinkou, kde jsme pozorovali ptáky a rostliny.

     Další zastavení bylo nahoře na rozcestí, kde jsme pročesali louku u cesty, opravdu plnou kytek. Byl odsud i krásně vidět Pavlov, proslulá vinařská vesnička. 

    Pak jsme pokračovali lesem dál, za asistence ještěrek, které se zde již vyhřívaly. 

     A pak již následoval Dívčí hrad – Děvičky, jak jim říkáme. Všude byla spousta nádherných výhledů.

     Nakonec jsme již jen seběhli dolů, do Dolních Věstonic, kde jsme k odpočinku a nasycení využili místní hospody. A pak již jen na autobus a domů. 

    Opět velmi dobrý výlet. Vůbec nevadilo, že většina z nás tu již byla vícekrát.