Výlet pořádaný Senior pasem.
O výletě jsme se dozvěděli na Facebooku a taky jsme se zde přihlásili.
Sraz jsme měli na hlavním nádraží v Brně, a po cestě vlakem jsme v Pouzdřanech jsme pokračovali autobusem do Horních Věstonic. Odsud jsme vyrazili nahoru do kopců naučnou stezkou Děvín, do národní přírodní rezervace Děvín-Kotel-Soutěska, do Soutěsky a pak dál, na Dívčí hrad. Cestou jsme se zastavovali na každém vhodném místě a kochali se výhledy. Stejně tak u tabulí, kde jsme se dozvěděli místní zajímavosti. Trochu jsme se zastavili Pod Martinkou, kde jsme pozorovali ptáky a rostliny. 
Další zastavení bylo nahoře na rozcestí, kde jsme pročesali louku u cesty, opravdu plnou kytek. Byl odsud i krásně vidět Pavlov, proslulá vinařská vesnička.
Pak jsme pokračovali lesem dál, za asistence ještěrek, které se zde již vyhřívaly.
A pak již následoval Dívčí hrad – Děvičky, jak jim říkáme. Všude byla spousta nádherných výhledů. 
Nakonec jsme již jen seběhli dolů, do Dolních Věstonic, kde jsme k odpočinku a nasycení využili místní hospody. A pak již jen na autobus a domů.
Opět velmi dobrý výlet. Vůbec nevadilo, že většina z nás tu již byla vícekrát.
