Sraz                                                                   stud                                                                                                                                   


Sedm studánek - již po dvacáté - 20. března 2010

Akce Byciba
Fotogalerie

     Tohoto dne jsme se opět sešli, někteří již podvacáté, na konečné tramvaje v Obřanech. Je to vždy velké setkání, zpravidla, pro většinu z nás, první po dlouhé zimní přestávce. Máme si o čem vykládat. 

     A tak opět začalo otvírání studánek malým proslovem, který pronesl Jirka. A pak jsme vyrazili. První zastávka byla u studánky Marcelka, na konci Obřan. Ta se proti dřívějším letům značně spravila, takže teď již působila upraveným a uklizeným dojmem. Další byla u Lišky Bystroušky, která vyniká velmi dobrou vodou. Zde jsme si všichni připili. Následovala studánka Pro Silva, pak Srnčí studánka. Po tomto následovala občerstvovací zastávka v hospodě v Babicích, kde jsme si dali něco malého k snědku i k pití. Pak jsme pokračovali na Alexandrovu rozhlednu nad Adamovem. Zde jsme se z opravené a zvýšené rozhledny řádně rozhlédli po okolí a pak jsme již jen sjeli k poslední studánce dne,  a to ke Slučí studánce. Byli jsme překvapeni, že tentokrát ze všech studánek bohatě tryskala voda. To jsme v dřívějších letech neznali. Bylo poznat, že ještě před nedávnem bylo všude dostatek sněhu a tak byly studánky dostatečně vodou zásobené.  A pak jsme již jen sjeli zpět lesem do Adamova na silnici a po ní pokračovali k Brnu do restaurace Na farmě, kde jsme dnešní jízdu ukončili.

     Jízdou jsme byli spokojeni. Sjízdnost už byla vcelku solidní, bylo celkem teplo, takže se nám již jelo velmi dobře. Takže zase napřesrok!

dolu